piątek, 30 grudnia 2016

Kosiarz - Terry Pratchett

"[mowa o nieumarłym Windle Poonsie]
- Musimy go zmusić, żeby przeszedł po wodzie.
- Co? - zdziwił się dziekan.
- Przejść po wodzie. Nieumarli tego nie potrafią.
(...)
- Ale za życia też nie umiał chodzić po wodzie - zauważył z powątpiewaniem dziekan.
- Rzeczywiście. To bez sensu.
- Bieżącej wodzie - uzupełnił nagle wykładowca run współczesnych. - To ma być woda bieżąca. Przepraszam. Nie mogą nad nią przejść.
- Aha...
- Ale ja też nie umiem przejść nad bieżącą wodą - oświadczył dziekan.
- Nieumarły! Nieumarły! - zawołał kwestor, który z wolna tracił zmysły."

"Kosiarz" Terry Pratchett

WYZWANIE CZYTELNICZE "Świat Dysku od deski do deski" 11/41


#2002 rok? Tak, chyba tak. Moje początki z fantastyką. Wakacje, luźne rozmowy o Tolkienie. Pada pytanie "A Pratchetta znasz? Nie? To jutro podrzucę Ci jedną książkę. Musisz przeczytać." To właśnie od tej pozycji zaczęła się moja przygoda z sir Terrym Pratchettem.  Od pryzmy kompostu, Billa Bramy, magów i porów :D Grzesiu, wątpię, żebyś kiedykolwiek to przeczytał, ale dzięki Ci wielkie! 

2 komentarze:

 1. Muszę przyznać, że fantastyka nigdy nie była moim konikiem. Ale tak czy siak - niech Twój rok minie pod znakiem wspaniałych lektur.

  Przy okazji pragnę zaprosić Cię do wyzwania "Grunt to okładka", które w tym roku rusza w nieco odświeżonej wersji. Tutaj więcej informacji: http://www.nieperfekcyjnie.pl/2017/01/podsumowanie-grudniowej-edycji-grunt-to.html
  Zaczytanego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. O rany, ile tu fantastyki :D I Terry Pratchett! Uwielbiam tego autora. Nie pamiętam, od czego ja zaczęłam, ale mogę powiedzieć, że uwielbiam Straż :) Fantastyczne wyzwanie, sama chętnie bym w takim wzięła udział, bo zbieram się już długo żeby całość Świata Dysku przeczytać raz jeszcze.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń